6. SINIF PROGRAMI

6. SINIF PROGRAMI

6. sınıfa geçen her öğrenci, hayatında yeni bir kapıyı aralar. Çünkü Ortaokul hayatı, yeni bir yolculuğun anahtarıdır ve o yolculukta adımların güvenle atılması gerekir. LGS (Liselere Giriş Sınavına) 'ye hazırlık 6. Sınıfta başlar.

 Balgat Çözüm Kurs Merkezi; 6. sınıf programında güveni, bilgiyi ve deneyimi harmanlar. Öğrenciler  yaz tatilindeki programa katılabilirler. Bu sayede öğrencinin eksik konuları tespit edilir ve daha hızlı ilerleme kaydedilir. Haziran ayında yapılacak olan  yaz programında öğrencinin eksik konularına yönelik çalışmalar yapılır. Daha sonra evde yapılacak ödevler tespit edilir ve öğrencinin düzenli ders çalışma pratiği kazanması sağlanır. Alanında uzman öğretmenler tarafından verilen eğitimde, öğrenci kafasına takılan tüm soru işaretlerine anında ve eksiksiz cevap bulur.

Bu kesintisiz program çerçevesinde 6. sınıf öğrencileri geleceği daha güçlü bir zemin üzerine inşa eder. 6. sınıf programları sayesinde hem ders konuları pekişir hem de okul eğitiminin tekrar niteliği kazanması sağlanır. 6. sınıf programı sayesinde öğrenciler ilk günden itibaren ders konularına hakim ve çalışma alışkanlığı edinmiş şekilde yola koyulur. Konular tekrar edildiği için öğrencinin eğitim sürecinde kesintisiz bir aşama kaydedilmiş olur. Bu sayede öğrenciler ön hazırlığa sahip, donanımlı, araştıran ve sorgulayan bireyler olarak ilerler. Ayrıntılı bilgi için kurumumuzu ziyaret edebilir ya da arayarak ulaşabilirsiniz…